Karla Bonoff - All My Life [Nostalji]

     Küçüktük,okuldan geldiğimizde televizyon başına geçmezdik.Ya da başına geçecebileceğimiz bir bilgisayarımız yoktu.Saatlerce başında kalabileceğimiz atarimiz, telefonumuz herhangi bir teknolojik aletimiz yoktu.Evden dışarı adım attığmızda da yaşanacak bir dünya vardı.Ardından koşturabildiğimiz kelebekler vardı.Dışarıda oynamak için dört gözle bekleyen arkadaşlarımız vardı.Toprakla haşır neşirdik.Her tarafımız çamur olurdu, toprak olurdu.Bütünleşiktik hayatla, kopuk değildik.Mutluluğun tarifini bilemesekde mutluyduk.

     Televizyon seyretmek bizim için özel bir aktiviteydi.Hafta içi bakamazdık. Çünkü yasaktı.Yasak kelimesi vardı.O zaman çok kızsam da şimdi o kelimeyi özlüyorum.Hafta sonları sabahı dört gözle beklerdik.Erkenden kalkardık.sabah 6:30-7:00 sinde.Kimse kaldırmazdı.Kurulmuş saat gibi ayakta olurduk.Aman ALLAH 'ım ne çizgi film'di onlar.Kalbimin hala bir köşesinde saklarım o çizgi filmleri.Ama düşündükçce acıtır içimi. Bu kadar çabuk mu geçti diye.

     En çok istediğimiz şey pazar akşamı film izlemekti.Ama "YASAK" tı. Bizim için özlemdi. Sabahları akşam yayınlacak "PARLEMENT PAZAR GECESİ SİNEMASINDA" ne var diye merakla takip ederdik.Vay be bu akşam şu film var.Ama izleyemezdik. Çocuk kalbi işte ,  PARLEMENT PAZAR GECESİ sinemasının müziğini her duyuşumda güm güm atardı.Öyleki hiç çabam olmamasına rağmen o şarkıyı ezberlemiştim.Yıllar sonra o müziğin Karla Bonoff- All My Life şarkısı olduğunu öğrendiğimde çok duygulandım.Sözlerini hiç merak etmemiştim oturdum ne anlama geliyor diye baktım.Meğerse bir aşk şarkısıymış.Belki de o şarkı bizim çocukluğumuzun, mutluluğunun aşkıydı.Bizim için hayat aşktı.Birisinden hoşlanmak gerekmiyordu o şarkı yı dinlemek için.Hey gidi günler hey.Hayat an gibi kısa , yaşarken dikkat etmeli insan.Sözü fazla uzatmayayım bu güzel parçayı paylaşayım.


Alt Yazılı Orjinal Müzik:


 


Parlıement Pazar Gecesi Sineması Jeneriği:

 


 

 

18.4.2013  kategori
4531 Okunma  kategori
Makaleden alıntı yaparken lütfen link veriniz...!
Hiç Yorum Yapılmadı.Hadi ilk yorumu sen yap!

Yorum Yaz


Site Bilgi

Sitede paylaşılan yazılar kaynak gösterilmek şartı ile heryerde paylaşılabilir.Unutmayalım! Bilgi paylaştıkça çoğalır.Herhangi bir soru,sorun,görüş yada öneriniz için bana iletişim kısmındaki formu doldurarak ya da
ekremesrefkilinc [at] gmail.com e-posta
adresinden ulaşabilirsiniz.
Tasarım ve Kodlama : Ekrem Eşref KILINÇ @2012 - 2022
Sql _Net Jquery Xml
Yukarı Çık